Orientační nabídka


Zámek Nový Hrad - Příspěvková organizace


Zámek Nový Hrad - logo Ústecký kraj - logo  

Dnes

Dnes je: 18. 9. 2021
Čas: 17 : 54

Cesta: Titulní stránka > Pro návštěvníky > Expozice

 

Expozice

V následujících řádcích se dočtete o tom co u nás na zámku uvidíte anebo můžete vidět.

 

1)  ZÁMECKÝ OKRUH“   (s průvodcem)
1. patro; arkádová chodba, přípravna jídel, barokní reprezentační sál, barokní salónky, výstava papírových hradů a zámků, zámecká kaple z hudební kruchty, soukromé pokoje východního křídla s malovanými záklopovými stropy: dámská ložnice, panský salón, jídelna, knihovna, salonky, severní chodba s premonstrátskou celou a zámecká věž.


2)  OD GOTIKY PO HOSPODÁŘSKÉ VYUŽITÍ“  (s průvodcem)
Podzemní stáje, gotické sklepení jižního křídla, přízemí paláce, strážnice s gotickými freskami, svatební salónek, zámecká kaple z přízemí, hodovní síň, černá hradní kuchyně, výstava šicích strojů, bylinná a zásobní zahrada. 

3) ZÁMECKÁ VĚŽ“ (individuální)
Výstup na ochoz zámecké věže bez průvodce. Z věže jsou krásné výhledy do okolní krajiny: město Louny, České středohoří, masív Krušný hor, za dobré viditelnosti je možné vidět hrad Bezděz. Kromě samotného výstupu na věž můžete nahlédnout do zajímavých prostor ve spodní části věže. 

4)  „TAJEMNÝ RUDOLF II. “ výstava   (individuální)
Multimediální sezonní výstava vám přiblíží život a dobu legendárního císaře Rudolfa II. Otevřeno od 3. 7. do 3. 10. 2021 v otvírací době zámku. Individuální prohlídka bez průvodce. 

Volně přístupné prostory:

V návštěvní době zámku jsou pro veřejnost zpřístupněna všechna tři nádvoří. Z prvního nádvoří se po schůdcích dostanete do zrekonstruované barokní zahrádky na jižní straně zámku.

Na třetím nádvoří se můžete vypravit do sklepení pod zámeckou věží, tuto výpravu nedoporučujeme slabším povahám a návštěvníkům s alergií na draky.


 

Kontext

Umístění: Menu > Mapa stránek > Pro návštěvníky > Expozice

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 

Pomocná nabídka


Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém   Přihlásit se | O webu | Prohlášení o přístupnosti