Orientační nabídka


Zámek Nový Hrad - Příspěvková organizace


Zámek Nový Hrad - logo Ústecký kraj - logo  

Dnes

Dnes je: 2. 4. 2020
Čas: 10 : 14

Cesta: Titulní stránka > Pro návštěvníky > Expozice

 

Expozice

V následujících řádcích se dočtete o tom co u nás na zámku uvidíte anebo můžete vidět.

 

1) „ZÁMECKÝ OKRUH“
1. patro; arkádová chodba, přípravna jídel, barokní reprezentační sál, barokní salónky, výstava papírových hradů a zámků, zámecká kaple z hudební kruchty, soukromé pokoje východního křídla s malovanými záklopovými stropy: dámská ložnice, panský salón, jídelna, knihovna, salonky, severní chodba s premonstrátskou celou.


2) „ OD GOTIKY PO HOSPODÁŘSKÉ VYUŽITÍ“ 
Gotické sklepení jižního křídla, přízemí paláce; lapidárium s nově objevenými gotickými freskami, prádelna, truhlárna, sušárna, zámecká lázeň, strážnice s gotickými freskami, svatební salónek, zámecká kaple z přízemí, hodovní síň, černá hradní kuchyně, výstava šicích strojů, bylinná a zásobní zahrada. Od roku 2016 otevřen vinný sklep pod palácem.
FOTOGALERIE

Bez průvodce

V návštěvní době zámku jsou pro veřejnost zpřístupněna všechna tři nádvoří. Z prvního nádvoří se po schůdcích dostanete do zrekonstruované barokní zahrádky na jižní straně zámku.

Na druhém nádvoří jsou volně přístupné podzemní stáje.

Na třetím nádvoří se nejdříve můžete vypravit do sklepení pod zámeckou věží, tuto výpravu nedoporučujeme slabším povahám a návštěvníkům s alergií na draky.


 

Kontext

Umístění: Menu > Mapa stránek > Pro návštěvníky > Expozice

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 

Pomocná nabídka


Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém   Přihlásit se | O webu | Prohlášení o přístupnosti